Планы мероприятий на субботу

                                                    ЗАЦВЯРДЖАЮ

           Дырэктар установы

                                                    адукацыі                              А.А.Дзямко

План работы

па арганізацыйна-змястоўным напаўненні 6-га дня вучэбнага тыдня

на першае паўгоддзе 2021/2022навучальны год

ДУА “Рухчанскі  ВПК яслі-сад-сярэдняя школа

Дата

Назва дня

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказныя

04.09

Дзень здаровага ладу жыцця

 Турнір па футболе.

1-11 класы

Шэлест І.І. 

11.09

Дзень здароўя

Спартыўнае свята “Дзень бегуна”

1-11 класы

Шэлест І.І., кл.кіраўн.

18.09

День адзінства

Спаборніцтвы “Калі мы адзіны, мы непераможныя”

2-4класы

Шэлест І.І.

25.09

Піянерская субота

“Голуб – птушка міру”

(творчая майстэрня)

2-7 класы

Васільчук В.Я.

Яшчук Г.В.

02.10

Дзень павагі

Творчая майстэрня “Віншуем настаўнікаў”

1-6класы

Кл.кіраўнікі

Акцыя “Дабрыні адкрыюцца сэрцы” (да Дня пажылых людзей)

7-9класы

Кужко Т.А.

09.10

Дзень здароўя

Дзень турыста “Усім класам у паход"

1-4 класы

Шэлест І.І.,кл.кіраўнікі

Дзень шматбор’я

5-11класы

16.10

Дзень кемлівых

Гульня - віктарына “Пра ўсё на свеце”

1-7 класы

Астроўская С.К.

23.10

Піянерская 

субота               

Прагл. і абмерк. фільма “Цімур і яго каманда” (праграма “Грамадзянін краіны Піянерыі”)

2-4класы

Шаўчук А.З.

Гульні “Піянерскі квіз” (праграма “Гульня – справа сур’ёзная”)

5-8класы

Пашкевіч М.В.

30.10

Прадметная субота    

Прагулка-назіранне “Птушкі нашага двара”.

2-5класы

Шаміч М.Г.

 Гульня-падарожжа “Па краіне Фанетыкі”

6-11класы

Колб В.А.

06.11

Дзень здаровага ладу жыцця

Гульня-падарожжа “Жамчужына здароўя”

5-11класы

Шэлест І.І.

13.11

Дзень здароўя

 

Фізкультурнае свята “Мама, тата, я - здаровая сям’я!”

1-4 класы

Шэлест І.І.,

кл.кір.

Асенні крос “Імклівы мяч!”

5-11класы

20.11

Прадметная   субота            

Экскурсія ў прыроду “Свет вакол нас”

1-4класы

Васільчук В.Я.

Прагляд з абмеркаваннем фільма “Брэсцкая крэпасць”    

5-11класы

Капусціч Г.З.

27.11

Піянерская субота “Дзень дабрыні”

 

Мерапрыемства “Любі людзей, усім рабі дабро”

1-7 класы

Яшчук Г.В.

04.12

Дзень прафілактыкі ВІЧ, СНІД

Круглы стол ”Тваё здароўе у тваіх руках

8-11 класы

Колб В.П.

Спартыўныя спаборніцтвы “Вышэй, мацней, хутчэй”

1-7 класы

 

Шэлест І.І.,кл.кіраўнікі

11.12

 

Дзень здароўя

 

Спартыўная свята “Я – гімнаст!”

1-4 класы

Шэлест І.І., кл.кір.

Дзень гімнаста

5-11класы

18.12

Майстэрня Дзеда Мароза

Выраб упрыгожванняў для ёлкі

1-11 класы

Кл.кіраўнікі

 

Намеснік дырэктара

па асноўнай дзейнасці                                  Л.А.Фянюк

 

 

 

 

 

 

План

План занятасці вучняў

Дзяржаўнай установы адукацыі “Рухчанскі ВПК яслі-сад-сярэдняя школа”

ў 6 дзень тыдня на I паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

Дата

НАЗВА МЕРАПРЫЕМСТВА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

04.09.2021

Пазнавальная гульня «Падарожжа ў ПДР-Ландыю»

1-9 класы

 

04.09.2021

Мерапрыемства да Дня беларускага пісьменства «Гучы, роднае слова»

1-9 класы

 

04.09.2021

Конкурс малюнкаў «Мая любімая вёска»

1-9 класы

 

11.09.2021

Відэалекторый «Міжнародны дзень пісьменнасці»

1-9 класы

 

11.09.2021

Гульня«Адгадай, хто я?»

1-9 класы

 

11.09.2021

Дзень здароўя

1-9 класы

 

18.09.2021

Працоўны дэсант «Аперацыя школьны двор»

1-9 класы

 

18.09.2021

Арт-гадзіна «Мой любімы від спорту»

1-9 класы

 

18.09.2021

Падрыхтоўка да святочнай праграмы да Дня Настаўніка «Прыміце нашы віншаванні!»

1-9 класы

 

25.09.2021

Падрыхтоўка да святочнай праграмы да Дня Настаўніка «Прыміце нашы віншаванні!»

1-9 класы

 

25.09.2021

Медыябяседа «Вайнаса шкоднымі звычкамі»

1-9 класы

 

02.10.2021

Гульні на свежым паветры

1-9 класы

 

02.10.2021

Круглы стол «Літаратура заўсёды будзе ў трэндзе!»

1-9 класы

 

02.10.2021

Падрыхтоўка да канцэртнай праграмы «Хай заўсёды будзе мама!»

1-9 класы

 

09.10.2021

Падрыхтоўка да канцэртнай праграмы«Хай заўсёды будзе мама!»

1-9 класы

 

09.10.2021

Экалагічная майстэрня «Зроблена з прыродных матэрыялаў»

1-9 класы

 

09.10.2021

Дзень здароўя

1-9 класы

 

16.10.2021

Пазнавальная прафарыентацыйная дзелавая гульня «Пашыраючы мяжы»

1-9 класы

 

16.10.2021

Спартыўнае мерапрыемства «У здаровым целе – здаровы дух»

1-9 класы

 

16.10.2021

Відэалекторый «Зроблена чалавекам»

1-9 класы

 

23.10.2021

Спартыўная эстафета «Хутчэй! Вышэй! Мацней!»

1-9 класы

 

23.10.2021

Гульня-віктарына «Мае правы»

1-9 класы

 

23.10.2021

Круглы стол «Мой лепшы сябар - бібліятэка» (да Міжнароднага дня школьных бібліятэк (25 кастрычніка)

1-9 класы

 

30.10.2021

Інтэлектуальнае шоу «Мы супраць залежнасцяў»

1-9 класы

 

30.10.2021

Відэалекторый «Правілы дарожнага руху»

1-9 класы

 

30.10.2021

Працоўны дэсант «Аперацыя школьны двор»

1-9 класы

 

13.11.2021

Конкурсна-гульнявая праграма «Мы дружная сям'я»

1-9 класы

 

13.11.2021

Школьная майстэрня «Зроблена з любоўю»

1-9 класы

 

13.11.2021

Прафілактычны занятак «Цыгарэты, снюс, алкаголь і наркотыкі – ворагі вашага здароўя»

1-9 класы

 

20.11.2021

Эстафета меркаванняў «Чаму займацца спортам карысна?»

1-9 класы

 

20.11.2021

Мазгавы штурм «Правілы бяспекі»

1-9 класы

 

20.11.2021

Дзень здароўя

1-9 класы

 

27.11.2021

«Дзяўчынкам і хлапчукам аб бядзе па імя СНІД»

1-9 класы

 

27.11.2021

Эстафета «Здаровы лад жыцця супраць шкодных звычак»

1-9 класы

 

27.11.2021

Роўны навучае роўнага «Гуляем у тэніс!»

1-9 класы

 

04.12.2021

Акцыя «Дапамажы птушынаму сябру»

1-9 класы

 

04.12.2021

Падрыхтоўка да навагодняга свята «Спяшаецца да нас Новы год»

1-9 класы

 

04.12.2021

Гадзіна інфармавання «Перадай дабро па крузе» да Міжнароднага дня валанцёраў (5 снежня)

1-9 класы

 

11.12.2021

Падрыхтоўка да навагодняга свята «Спяшаецца да нас Новы год»

1-9 класы

 

11.12.2021

Інтэрактыўная сцяна «Калекцыя цёплых слоў»

1-9 класы

 

11.12.2021

Дзень здароўя

1-9 класы

 

18.12.2021

Падрыхтоўка да навагодняга свята «Спяшаецца да нас Новы год»

1-9 класы

 

18.12.2021

Дыскусія «Абяцаю, што на каникулах...»

1-9 класы

 

 

                                                                                                               ЗАЦВЯРДЖАЮ

                                                                              Дырэктар установы адукацыі

                                                                                _____________ А.А.Дзямко

План работы

па арганізацыйна-змястоўным напаўненні 6-ага дня вучэбнага тыдня

на другое паўгоддзе 2021-2022 навучальнага года

Дата

НАЗВА МЕРАПРЫЕМСТВА

УДЗЕЛЬНІКІ

АДКАЗНЫ

15.01.2022

Круглы стол «МНС – на службе» (да дня ратавальнікаў - 19 студзеня)

2-9 класы

Кл.кіраўнікі

15.01.2022

Акцыя «Птушыная сталовая»

6,7класы

Паўлючык А.В

15.01.2022

Турнір «Іграем у шахматы»

2-9 класы

Шэлест І.І.

22.01.2022

Спаборніцтвы «Лыжныя гонкі»

2-9 класы

Шэлест І.І.

22.01.2022

Конкурс малюнкаў «Ратавальнікі вачыма дзяцей»

2-9 класы

Шаміч М.Г.

29.01.2022

Кінаўрокі:  “Воин света”(тема “Отзывчивость”)

1клас

Васілевіч А.А.

«Чистодей» (тема «Трудолюбие»)

2клас

Васільчук В.Я.

 

“Музыка внутри” (тема “Милосердие”

3-11классы

Кл. кіраўнікі

 

29.01.2022

Гадзіна настольных гульняў «Пагуляем разам з намі»

2-9 класы

Шэлест І.І.

05.02.2022

Прафілактычная гутарка«Што чалавеку дае дрэннаслоўе»

5-9 класы

Пак Т.Г.

05.02.2022

Камандныя эстафеты «У здаровым целе – здаровы дух»

2-9 класы

Шэлест І.І.

05.02.2022

Конкурс загадак «Замарочкі з бочкі»

2-4 класы

Васільчук В.Я.

12.02.2022

Дзень здароўя. Спартландыя прысвечаная Дню абаронцаў Айчыны

2-9 класы

Шэлест І.І.

12.02.2022

Урок мужнасці «Абавязак і памяць» (да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў -  15 лютага)

2-9 класы

Кл.кіраўнікі

12.02.2022

Гульні на свежым паветры «Зімовыя забавы»

2-9 класы

Шэлест І.І.

19.02.2022

Працоўная майстэрня «Выраб сувеніраў да 23 лютага»

2-9 класы

Кл. кіраўнікі

19.02.2022

Арт-гадзіна «Здароўе і спорт»

2-9 класы

Шэлест І.І.

26.02.2022

Кінаўрокі: «Шайба» (тема «Мужество»)

1 клас

Васілевіч А.А.

«Ванька-адмирал»(тема “Герой, пример для подражания)

2клас

Васільчук В.Я.

«Трудный выбор» (тема «Моральный выбор»)

3-4класы

Шаміч М.Г.

Шаўчук А.З.

“Неанисия” (тема “Здоровый образ жизни”)

5-11класы

Кл. кіраўнікі

26.02.2022

Гульні на свежым паветры «Вясне фізкульт – Ура!»

2-9 класы

Шэлест І.І.

05.03.2022

Калектыўна-творчая праца «Падарунак маці»

2-9 класы

Кл. кіраўнікі

05.03.2022

Спартландыя

2-9 класы

Шэлест І.І.

12.03.2022

Дзень здароўя «Дружны дартс»

2-9 класы

Шэлест І.І.

12.03.2022

Віртуальная экскурсія «Гістарычныя месцы і  помнікі Беларусі»

2-9 класы

Кл. кіраўнікі

19.03.2022

Гадзіна спорту «У краіне вясёлых мячыкаў»

2-9 класы

Шэлест І.І.

19.03.2022

Арт-гадзіна «Хатынь – наша боль» (да дня памяці ахвяр Хатыні - 22 сакавіка)

2-9 класы

Кл.кіраўнікі

  26.03.2022

Кінаўрокі: «Мой друг единорог» (тема «Воображение, фантазия»)

1 клас

Васілевіч А.А.

“Экзамен” (тема “Аккуратность”)

2клас

Васільчук В.Я.

“8Марта” (тема “Наблюдательность”)

3-4класы

Шаміч М.Г.

Шаўчук А.З.

 

“Письма”(тема “Целомудрие”)

5-11класы

Кл.кіраўнікі

26.03.2022

Дзень рухомых гульняў

2-9класы

Шэлест І.І.

09.04.2022

Гадзіна дыялогу «Здаровае харчаванне»

2-4 класы

Шаміч М.Г.

09.04.2022

Дыскусія «Цікавае і неверагоднае ў свеце спорту»

2-9 класы

Шэлест І.І.

09.04.2022

Дыялог «Якая бывае дружба ў Інтэрнэце?»

5-9 класы

Астроўская С.К.

16.04.2022

Дзень здароўя «Легкаатлетычны крос»

2-9 класы

Шэлест І.І.

16.04.2022

Гадзіна духоўнасці «Біблія – кніга кніг»

2-9 класы

Кл.кіраўнікі

23.04.2022

Валейбол

2-9 класы

Шэлест І.І.

23.04.2022

Конкурс малюнкаў «Вялікдзень светлы прыйшоў»

2-4 класы

Васільчук В.Я.

23.04.2022

Гадзіна памяці «Чарнобыль – боль маёй краіны» (да трагедыі на Чарнобыльскай атамнай станцыі - 26 красавіка)

5-9 класы

Капусціч Г.З.

30.04.2022

Кінаўрокі: «Когда небо улыбается» (тема «Радость познания»)

1клас

Васілевіч А.А.

“Мой друг Дима Зорин” (тема “Благородство”)

2клас

Васільчук В.Я.

 

“За руку с Богом” (тема “Бескорыстие”)

3-4класы

Шаміч М.Г.

Шаўчук А.З.

 

“Школьные ботаны” (тема “Самоотверженность”

5-11класы

Кл.кіраўнікі

30.04.2022

Футбол

2-9 класы

Шэлест І.І.

07.05.2022

Інтэлектуальная гульня «Сімвалы Рэспублікі Беларусь»

5-9 класы

Кл.кіраўнікі

07.05.2022

Конкурс малюнкаў «Вайна вачыма дзяцей»

2-4 класы

Шаміч.М.Г.

07.05.2022

Гульні на свежым паветры «Спорт – гэта жыццё»

2-9 класы

Шэлест І.І.

14.05.2022

Дзень здароўя. Спартландыя прысвечаная заканчэнню навучальнага года

2-9 класы

Шэлест І.І.

14.05.2022

Гульня «Даведайся дарожны знак»

2-4 класы

Шаўчук А.З.

21.05.2022

Прафарыентацыйная гульня «Калейдаскоп прафессій»

2-9 класы

Кл.кіраўнікі

Паход у лес

6-9класы

Шэлест І.І.

28.05.2022

Кінаўрокі:”Наследники Победы”(тема “Патриотизм”)

1клас

Васілевіч А.А.

“Лошадка для героя”(тема “Чувство долга”)

2-4класы

Кл.кіраўнікі

 

“Навсегда” (тема “Смелость, отвага”)

5-11класы

Кл.кіраўнікі

28.05.2022

Спартыўнае мерапрыемства «Футбольны турнір»

2-9 класы

Шэлест І.І.

Намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці                         Л.А.Фянюк